Gyermekünk a tanítónk
Egy gyermek születése minden esetben valami újnak a kezdetét jelenti, nemcsak saját maga számára, a lélek számára, hanem a szülők, a nagyszülők, és a világ számára is.
A lélek testet ölt, tiszta állapotába kerül bele ebbe a csodás világba, a családi energia mezőbe.
A pici gyermek növekszik, fejlődik, érzékel, eszik, iszik, és ez így van rendjén.
Kb. egy éves kora környékén kezd igazán a személyisége kifejlődni, mely kb. 6-7 éves koráig tart.
Ez az időszak nagyon érzékeny a gyermek, és a szülők részére egyaránt. Fontos, hogy ebben az időszakban nagyon figyeljünk gyermekünk minden cselekvésére, tevékenységére, szeressük őt tiszta szívvel, mert a legtöbb sérülést ebben az időszakban okozhatjuk számára a legnagyobb szeretetünk mellett is.
A tapasztalatom, hogy a szülők a maguk módján meg is tesznek mindent gyermekük egészséges fejlődése szempontjából. Járatják külön órákra, keresik számukra a legmegfelelőbb bölcsödét, óvodát, iskolát. Megveszik a legújabb játékokat, esetleg a legszuperebb ruhadarabot, elviszik a számukra legjobb helyre nyaralni. Ha beteg, akkor a legjobb orvost keresik meg, adott esetben a legdrágább gyógyszert adják be nekik.
Segítői tapasztalatom során nagyon kevés olyan szülővel találkoztam, aki a gyermeke lelkével, érzelmi világával, a belső kreatív intelligenciájával foglalkozik. Természetesen ezt nem azért teszi, mert rosszat szeretne a gyermekének, vagy, mert nem szereti. Azért teszi, mert a saját érzelmi világában, a saját életében is családi mintázatból eredő sérülései vannak. Az a szülő, aki nem elég tudatos önmagára, nem éli a jelen boldogságát, bizony fel sem fogja, hogy a gyermeke csak leképezi, megnyilvánítja azt, ami benne van.
Tudunk figyelni gyermekünkre azzal a tisztasággal, nyitottsággal, amivel ő megszületik?
Tudjuk őszintén szeretni, amikor önmagunkat sem szeretjük?
Meg tudjuk tanítani az önbizalomra, a felelősségvállalásra, amikor belőlünk is hiányzik?
Meg tudjuk tanítani a félelem nélküli életre, amikor mi is tele vagyunk félelmekkel?
Tudunk számára harmonikus mindennapokat biztosítani, amikor a minden napok stresszét éljük?
A gyermekek minden esetben a szülőkben lévő energiákra, érzelmekre reagálnak. Tehát, ha a szülőben a cselekedetei, gondolatai, és érzelmei harmóniában vannak, akkor a gyermeknek ez lesz a példa, és ezt tanulja meg. Amikor a gyermek azt látja, hogy a szülő pont az ellenkezőjét mondja annak, ami benne van, vagyis az érzelme a szándéka nincs összhangban a gondolatával és a cselekedetével, akkor a gyermek ezt fogja megtanulni. És így lassan kialakít egy számára kedvező környezetet, védelmi páncélt, ami lehet betegség, magatartási zavar, bezárkózás.
A mostani nemzedék (0-10 évesek) egészen másfajta törődést, FIGYELMET igényelnek, mint a korábban született gyermekek. Szinte „kikövetelik” a szülőktől, hogy tudatosabbak legyenek önmagukra, hogy feloldják blokkjaikat, hogy megéljék érzelmeiket. Amikor egy szülő nyitott, figyel a gyermekére, felismeri a gyermekében önmagát, amikor a gyermekének megengedi, hogy tanítsa őt, akkor nagyon gyorsan elérheti, hogy egy kiegyensúlyozott, harmonikus, egészséges gyermeke legyen.
Ahhoz, hogy ez megtörténjék, természetesen először neked kedves szülő észre kell venni, hogy változtatni szükséges, mert a jelenlegi állapot (akár betegség, akár egyéb magatartási problémák vannak a gyermeknél) a gyermek lelkét egyre nagyobb gúzsba köti, és egyre problémásabb lesz.
Ugyanakkor fel kell ismerni önmagunkat a gyermekünkben ahhoz, hogy változtatni tudjunk az adott állapoton, és nem az iskolát/óvodát, a kormányt, a rendszert, az orvost, vagy netán magunkat kell hibáztatni a kialakult helyzetért.
Amikor ez a felismerés megtörtént, akkor már bátran igénybe merünk venni olyan alternatív lehetőségeket, amelyek biztosan segítséget fognak nyújtani a gyermeknek a testi-lelki-szellemi gyógyuláshoz.
Mert nekünk szülőknek kötelességünk, hogy a gyermek lelki –testi-szellemi fejlődését segítsük, de ezt csak akkor tudjuk megtenni, ha mi is bátrak, felelősségteljesek, félelem nélküliek, boldogok, kiegyensúlyozottak vagyunk a saját életünkben. Ha példát szeretnénk mutatni gyermekünknek, akkor a változást, változtatást nagyon kevés kivétellel mindig magunkon szükséges elkezdeni.
Amennyiben úgy érzed eljött az idő és valóban nyitott vagy és boldog gyermekkort szeretnél teremteni gyermekednek, az alábbi elérhetőségeken tudsz segítséget kérni számára.
https://www.sveates.hu/gyermek-lelek-gyogyitas
Várlak szeretettel,
Sveates